8. a 9. třída 2013/14

Zbraslavice 26. 5. – 30. 5. 2014

   Čas plyne rychle jako voda. Než jsme se nadáli, jsme opět o rok starší a naše deváťáky čeká poslední společný pobyt.
   Všichni se moc těšíme a společně s osmáky vyrážíme 26. 5. 2014 do Zbraslavic u Kutné Hory. Čeká nás týden her a výletů. Trasou Posázavského Pacifiku uháníme vstříc nevšedním zážitkům. Cestu si zpestřujeme zpěvem a hrou na kytaru.
   Hned první den využíváme možnosti, které nám nabízí rekreační středisko, ve kterém jsme ubytováni. Někteří nacházejí osvěžení v rybníku, jenž je součástí areálu, jiní se věnují sportovním hrám. Den zakončujeme aktivitami, které rozvíjejí komunikaci a spolupráci.
   V úterý a ve středu poznáváme zdejší malebnou krajinu a historické památky. V Kutné Hoře nás nejvíce upoutal chrám sv. Barbory. Prohlédli jsme si také Vlašský dvůr a kamennou gotickou kašnu. Dalším turistickým cílem byl hrad Český Šternberk, který se majestátně tyčí nad řekou Sázavou. Při prohlídce hradu jsme získali hodně zajímavých informací o životě členů rodu Šternberků. Na hradním nádvoří si naši pozornost získal sokolník se zajímavým vyprávěním o životě dravců. Při jedné z cest jsme se prošli zámeckým parkem ve Zruči nad Sázavou.
   Čtvrteční počasí nám nepřeje, celý den prší, prší a prší. Dobrou náladu nám to ale neubírá. Hrajeme různé společenské hry, máme čas si popovídat o tom, co nás zajímá.
   Jak bylo řečeno již v úvodu: ,, Čas plyne rychle jako voda." Je tu tedy pátek a s ním i náš odjezd domů. Odvážíme si s sebou společné zážitky, na které budeme rádi vzpomínat.

8. třída – Martina Březinová
9. třída – Vladislava Skůpová
Lukáš Berka