Mravenčí stezkou

Žirovnice 17. - 21. června 2019

Dravci

30. dubna 2019
Občanské sdružení ORNITA pro nás připravilo program o dravcích, kteří žijí kolem nás. Dozvěděli jsme se mnohé o jejich životě, o potížích, které v našem světě zažívají, jak můžeme pomoci. S některými jsme měli tu čest se osobně seznámit :-).

Naše první letní výprava

21. - 25. května 2018
abc  Utábořili jsme se u Kamenice nad Lipou u rybníku Kalich.  Byla tam s námi dokonce Pipi, která chce být všude, kde se děje něco zajímavého. Vzala nás do cibrkusu, česala Mirince účesy podle poslední módy, která ještě nestihla obletět svět, ale už brzy se to stane. Nutila Apolenku pídit se po ponožkách, kladívku, botách či čemkoliv dalším z tajemného velkého kufru a nakonec nás přiměla čekat, až náš tábor pohltí tma, aby ... Dopídili jsme se pokladu. Kdo se nepídí, nejen, že není píditel, ale bude muset zůstat doma, až my zase někam vyrazíme.
Prvňáci - píditelé

Zvířecí dny

057Děkujeme všem dětem a rodičům, kteří nám umožnili potěšit se s jejich zvířecími kamarády. Hlavně ale děkujeme všem zvířátkům, že to s námi vydržela.
 Všechny fotografie

Kytička pro maminku

012  Další foto

V knihovně

008Knihovna v Táboře je úžasná. Setkali jsme se tam se spisovatelkou Olgou Černou (to nám bohužel chybí fotodokumentace) a také s výtvarnicí Evou Volfovou, se kterou jsme si vyrobili svou první knihu – jak jinak než výtvarnou. Kdo nečetl Kouzelnou baterku, ať rychle běží do knihovny. Neznáme nikoho, komu by se nelíbila.

Fotečky
Velikonoční šití

itVšichni jsme to zvládli, i když někteří jsme trochu smlouvali, jestli by to za nás třeba nemohla došít maminka. Nemohla. Znáte Naďu.
Hezké Velikonoce všem.

Fotografie
Hory 2018

hpim4127 Bylo to bezva!!

Foto

Vánoce 2017

049Sice jsme neslyšeli hudbu a varhaník neslyšel nás, mikrofon se porouchal, ale i tak jsme měli úspěch.

Několik fotek